Vishay CCF55200RFKE36
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CCF55200RFKE36 herunter.
Newark
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 15 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 17 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 11 Jahren
IHS
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+55.86%
Lieferkette
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 196ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 200Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F200R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 200Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F220R
Through Hole Thin Film Resistor, LR Series, 220 ohm, 600 mW, - 1%, 350 V, Axial Leaded
TE ConnectivityLR1F180R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 180ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CCF55200RFKE36, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR;METAL FILM;RES 200 OHMS;PWR-RTG 0.25 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Mtlflm 200 Ohm 1% 1/4W:1/2W 100Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, METAL FILM, 200 OHM, 500mW, 1%
Axial Axial CCF55 0.090Diax0.245L 2.29mmx6.22mm 0.5W 1/2W 200Ohms ±100ppm/C
METAL FILM RESISTOR, 200 OHM, 500mW, 1%; Resistance: 200ohm; Product Range: CCF Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 250V; Resistor Eleme