Vishay BAS70-02V-V-G-08
DIODE SCHOTTKY 70V 100MA SOD523 / Diode Small Signal Schottky 70V 0.1A 2-Pin SOD-523 T/R
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay BAS70-02V-V-G-08 herunter.
Upverter
Datasheet3 SeitenVor 6 Jahren
Newark
Farnell
_legacy Avnet
Arrow Electronics
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2011-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-05-31
LTD Date2021-11-30
Verwandte Teile
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 0.07A, 70V V(RRM), Silicon
VishayLL41-GS08
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 0.1A, 100V V(RRM), Silicon, DO-213AA
STMicroelectronicsBAR43FILM
Schottky diode Configuration: Single Housing type: SOT-23 Peak conducting-state current: 750 mA
Rectifier Diode Small Signal Schottky 70V 0.07A 5ns 3-Pin SOT-23 T/R
STMicroelectronicsBAR43SFILM
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, FAST, VR 30V, IF 0.1A, PKG SOT-23-3L, VF 0.33V, TRR 5NS, CJ 7PF
STMicroelectronicsBAR43CFILM
DIODE, SCHOTTKY BARRIER, FAST, VR 30V, IF 0.1A, PKG SOT-23-3L, CONFIG COMMON CATHODE
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay BAS70-02V-V-G-08, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
BAS70 Series 70 V 200 mA Surface Mount Small Signal Schottky Diode - SOT-23
Schottky Diode Sod52370V, 0.41V@1Ma, 1V@15Ma, Ifmax=200Ma |Vishay BAS70-02V-V-G-08
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 0.1A, 70V V(RRM), Silicon
Rectifiers and Schottky diodes; VISHAY; BAS70-02V-V-G-08; 100 mA; Surface Mount; 2; 20 nA
Schottky Diodes & Rectifiers SCHOTTKY DIODE, PLASTIC
DIODE, SCHOTTKY, SINGLE, 70V, SOD-523; Diode Configuration: Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 70V; Forward Current If(AV): 100mA; Forward Voltage VF Max: 1V; Forward Surge Current Ifsm Max: 600mA; Operating Tempera