Vishay AC07000001202JAC00
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 12000ohm, 289.8275V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay AC07000001202JAC00 herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 5 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.07%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Stackpole ElectronicsRSF2JT12K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT12K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JB12K0
OhmiteOD123JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.25W, 12000ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ12K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 12000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay AC07000001202JAC00, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR AC 0.295Diax1.024L 7.50mmx26.00mm 7W 12kOhm 100/ +180ppm/C
Res Wirewound 12K Ohm 5% 7W 100ppm/C to 180ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
RESISTOR, WIREWOUND, 12KOHM, 7W, 5%; Resistance:12kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Voltage Rating:290V; Temperature Coefficient:+ 140, -80ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Termination Type:Axial Leaded ;RoHS Compliant: Yes