Vishay AC01000001201JA100
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1200ohm, 34.641V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay AC01000001201JA100 herunter.
Newark
Datasheet12 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet11 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet11 SeitenVor 15 Jahren
Datasheet11 SeitenVor 16 Jahren
Datasheet11 SeitenVor 17 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 12 Jahren
IHS
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-13.93%
Lieferkette
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP9-1879350-1
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JT1K30
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 1300ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT1K30
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay AC01000001201JA100, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1.2 KILOHMS, PWR-RTG 1 W, TOL 5%,AXIAL, CERAMIC CORE
Res Wirewound 1.2K Ohm 5% 1W 100ppm/°C to 180ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY DRALORIC AC01000001201JA100 Through Hole Resistor, AC Series, 1.2 kohm, 1 W,5%, Axial Leaded
AC Series Ø4.3 x 11 mm 1W 1.2 kOhm ±5% 100/180 ppm/K Cemented Wirewound Resistor
Axial Axial AC 0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm 1W 1.2kOhms 100/ +180ppm/C