Vishay 248FGJSPXB25104MA
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 100000ohm, 224V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay 248FGJSPXB25104MA herunter.
Newark
Farnell
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Verwandte Teile
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Linear Rotary Potentiometer 100000 Ohms Plus or Minus 20 Percent Tolerance PC
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 4565
TT Electronics91AR100KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 250V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT Electronics91BR100KLF
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay 248FGJSPXB25104MA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (12.7 X 12.7mm) Pin Panel Mount/Through Hole Bulk
Avnet Japan
POTENTIOMETER, 100K; Track Resistance:100kohm; Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Series:248; Power Rating:500mW; Mounting Type:Through Hole; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Shaft; Resistor Element ;RoHS Compliant: Yes
POTENTIOMETER, 100K; Track Resistance:100kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Shaft Diameter:6.35mm; Shaft Length - Metric:22.2mm; Resistance Tolerance:± 20%; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:PCB; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Dielectric Strength VAC:750V; Electrical Angular Rotation Tolerance +:5°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:5°; End Resistance:2ohm; External Depth:7.6mm; External Length / Height:12.7mm; External Width:12.7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Insulation Resistance:1000Mohm; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Through Hole; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:750V; Resistance:100kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Conductive Plastic; Rotation Electrical Angle:265°; Rotation Mechanical Angle:295°; Series:248; Temperature Coeff. +:1000ppm/°C