Vishay WSR2R0330FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.033ohm, 0.2569V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSR2R0330FBA herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 7 Jahren
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 4527 0.033 Ohm 1% 3W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.033ohm, 0.3146V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.03ohm, 0.2449V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSR2R0330FBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 0.033 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .033 1% B43
RESISTOR, CURRENT SENSE, 0.033OHM, 2W, 1%; Resistance:0.033ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:2W; Series:WSR; Temperature Coefficient:± 75ppm; Resistor Element Material:Bare Metal; Resistor Case Style:SMD; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: No