Vishay WSL2010R3920FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.392ohm, 0.4427V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R3920FBA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 5 Jahren
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.4ohm, 0.4472V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Metal Strip 2010 0.4 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.39ohm, 0.6245V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupPT2010FK-7W0R39L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 2010 390mOhm 1% Emboss T/R
Yageo GroupPT2010FK-7W0R4L
Current Sensor Low TCR High Power Chip Resistor Thick Film 2010 400mOhm 1% Emboss T/R
PanasonicERJ-B1BFR39U
Res Thick Film 1020 0.39 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R3920FBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.3921%B43
RES 0.392 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .392 1% B43
Current Sense Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:0.392ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: No