Vishay WSL2010R0910FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.091ohm, 0.3017V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0910FEA18 herunter.
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-6BWFR091V
Res Thick Film 0805 0.091 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73N2BR091FTDF
Res Thick Film 1206 0.091 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJ-8BWFR091V
Res Thick Film 1206 0.091 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity2176049-7
Res Thick Film 0402 0.091 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±400ppm/°C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-B2CFR091V
Res Thick Film 0612 0.091 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73N3AR091FTDF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.091ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0910FEA18, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010-18.0911%EAE3
RES 0.091 OHM 1% 1W 2010