Vishay WSL2010R0750DBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.075ohm, 0.2739V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0750DBA18 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 2010 0.075 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-5
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.075 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.075ohm, 0.237V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJB1CFR075U
Res Thick Film 1020 0.075 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-L1DUF75MU
Res Thick Film 2010 0.075 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJC1CFR075U
Res Thick Film 1020 0.075 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0750DBA18, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
WSL-2010-18 .075 .5% B43
RES 0.075 OHM 0.5% 1W 2010