Vishay WSL2010R0670FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.067ohm, 0.183V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0670FEB herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP3-2176157-3
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.062 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-4
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.068 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJC1CFR068U
Res Thick Film 1020 0.068 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJ-C1CFR062U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
750mW Thick Film Resistors ±1% 62mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJB1CFR062U
Res Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0670FEB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Metal Strip 2010 0.067 Ohm 1% 1/2W 75ppm/C Molded SMD SMD T/R
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .067 Ohm 1/2W 1%