Vishay WSL2010R0450FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.045ohm, 0.15V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0450FEK herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-L1DKF47MU
Res Thick Film 2010 0.047 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-C1CFR043U
Res Thick Film 1020 0.043 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-0
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.047 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
TE ConnectivityTLM2HDR043FTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.043 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.047ohm, 0.188V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 47mOhm 1% Emboss T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0450FEK, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010.0451%EKE3
RES 0.045 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .045 1% EK e3