Vishay WSL2010R0170FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.017ohm, 0.0922V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0170FEA herunter.
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityTLM2HER016FTE
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.016 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.018ohm, 0.1162V, 1% +/-Tol, 1500ppm/Cel, Surface Mount, 2010
TE Connectivity / AMP2-2176157-0
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.018 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJC1CFR016U
Res Thick Film 1020 0.016 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0170FEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5 W,0.017 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.017 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .017 1% EA e3