Vishay WSL2010R0140FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.014ohm, 0.0837V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0140FTB herunter.
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 2010 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3KF15MU
Res Metal Plate 2010 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3MF15MU
Res Metal Plate 2010 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176157-7
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.013 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
TE Connectivity / AMP1-2176157-8
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.015 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-C1CFR015U
Res Thick Film 1020 0.015 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0140FTB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.014 OHM,1% TOL, POWER METAL STRIP
RES 0.014 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .014 1% R79