Vishay WSL2010R0140FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.014ohm, 0.0837V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0140FEK herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 2010 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3KF15MU
Res Metal Plate 2010 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3MF15MU
Res Metal Plate 2010 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-2176157-7
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.013 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
TE Connectivity / AMP1-2176157-8
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.015 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-C1CFR015U
Res Thick Film 1020 0.015 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0140FEK, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.014 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
RES 0.014 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .014 1% EK e3
Current Sense Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:0.014ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: Yes