Vishay WSL1206R1700FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.17ohm, 0.2062V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R1700FBA herunter.
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 1206 0.165 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R18L
PT Series 1206 0.18 Ohm ±1% 0.25 W ±75 ppm/°C Current Sense Chip Resistor
Yageo GroupPT1206FR-7W0R18L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 180mOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ8RSFR18V
SMD Current Sense Resistor, 0.18 ohm, ERJ8RS Series, 1206 [3216 Metric], 250 mW,1%, Thick Film
PanasonicERJ-8BSFR16V
Res Thick Film 1206 0.16 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityRLP73K2BR16FTDF
Res Thick Film 1206 0.16 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R1700FBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 0.17 OHM 1% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.17 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-1206 .17 1% B43