Vishay WSL1206R1330FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.133ohm, 0.1823V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R1330FBA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 5 Jahren
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupPT1206FR-070R12L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.12ohm, 0.173V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupPT1206FR-070R13L
Current Sensor Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 130mOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.133ohm, 0.2579V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8RSFR12V
SMD Current Sense Resistor, 0.12 ohm, ERJ8RS Series, 1206 [3216 Metric], 250 mW,1%, Thick Film
PanasonicERJ-8BSFR12V
Res Thick Film 1206 0.12 Ohm 1% 0.5W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8BSFR13V
Res Current Sense Thick Film 1206 0.13 Ohm 1% 1/2W 0ppm/°C to 250ppm/°C Molded T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R1330FBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 0.133 OHM 1% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.133 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-1206 .133 1% B43