Vishay WSL1206R0650FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.065ohm, 0.1275V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R0650FEK herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityTL2BR068F
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.068ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 0.068 Ohm 1% 1/4W ±1000ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R0650FEK, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.065 OHM,1% TOL, LEAD-FREE, BULK
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/4watt 0.065ohms 1%
Current Sense Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:0.065ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:WSL; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C; Resistor Element Material:Bare Metal; Temperature Coefficient:± 75ppm ;RoHS Compliant: Yes