Vishay WSL1206R0600FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.06ohm, 0.1225V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R0600FEB herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRL1206FR-070R06L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 1206 60mOhm 1% Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.056 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1000ppm/C Pad SMD T/R
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 56mOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-8BWFR056V
Res Thick Film 1206 0.056 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8BWFR062V
Res Thick Film 1206 0.062 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-B2CFR062V
Res Thick Film 0612 0.062 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R0600FEB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/4watt 0.06ohms 1%
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.061 OHMS,1% TOL, POWER METAL STRIP
RESISTOR, METAL STRIP, 0.06 OHM 1%; Resistance:0.06ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:0.12V dc; Series:WSL; Temperature Coefficient:± 275ppm/°C; Resistor Element Type:Solid Metal Nickel-Chrome or Manganese-Copper Alloy; Resistor Case Style:1206; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC; Case Style:1206; External Length / Height:3.2mm; Temperature Coeff. -:275ppm/°C; Tempperature Coeff. +:275ppm/°C; Tolerance, +:1%; Tolerance, -:1%; Voltage Rating DC:0.12V; External Depth:0.635mm; External Width:1.6mm; Max Operating Temperature:170°C; Min Temperature Operating:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C