Vishay WSL1206R0180FEB
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .018 Ohm 1/4W 1%
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R0180FEB herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
KOA SpeerTLR2BD18L0F
SMD Metal Plate Current Sense Resistors 1/2watts 18mohms 1%
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1500ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8CWFR018V
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BWFR018V
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-B2CFR018V
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 0.75W 0ppm/°C to 300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R0180FEB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.018ohm, 0.0671V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES 0.018 OHM 1% 1/4W 1206
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.018 OHMS,1% TOL, POWER METAL STRIP
WSL-1206 .018 1% EB e3