Vishay WSL1206R0170FEB
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors .017 Ohm 1/4W 1%
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R0170FEB herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ8CWFR016V
Res Thick Film 1206 0.016 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
KOA SpeerTLR2BD18L0F
SMD Metal Plate Current Sense Resistors 1/2watts 18mohms 1%
KOA SpeerTLR2BD16L0F
SMD Metal Plate Current Sense Resistors 1/2watts 16mohms 1%
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1500ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8CWFR018V
Res Thick Film 1206 0.018 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BWFR016V
Res Thick Film 1206 0.016 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R0170FEB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.017ohm, 0.0652V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
WSL 1206 1206 Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 17mOhms 0.25W 1/4W
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.017 OHMS,1% TOL, POWER METAL STRIP