Vishay WSL0805R0890FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.089ohm, 0.1055V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL0805R0890FEA herunter.
Lieferkette
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0805 0.082 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-B3CFR082V
Res Thick Film 0805 0.082 Ohm 1% 0.5W 0ppm/°C to 200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.091 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Current Sense Thick Film 0508 0.091 Ohm 1% 1/2W ±150ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-6BWFR091V
Res Thick Film 0805 0.091 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP3-2176155-6
Resistor Chip Current Sense Metal Foil 0805 0.082 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL0805R0890FEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125 W,0.089 OHMS,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL
RES 0.089 OHM 1% 1/8W 0805
WSL-0805 .089 1% EA e3