Vishay WSL0805R0620FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.062ohm, 0.088V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL0805R0620FBA herunter.
Lieferkette
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-6BWFR062V
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0508 0.062 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRLP73M2AR062FTDF
Res Thick Film 0805 0.062 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 62m Ohm 1% 1/4W -300ppm/°C to 500ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL0805R0620FBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 0.062 OHM 1% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.062 OHMS,1% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .062 1% B43