Vishay CW010150R0JB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 150ohm, 38.73V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CW010150R0JB12 herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 8 Jahren
New Yorker Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
6
Authorized Distributors
3
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 32.404V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE11150RJ
150 Ohms ±5% 11W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 150ohm, 27.386V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623732-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 32.4037V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySQMW7150RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 150ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CW010150R0JB12, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 150Ohm ±30ppm/C
RES 150 OHM 13W 5% AXIAL
150¦¸ ¡À5% 13W ¡À30ppm/¡æ 45.24mm
CW-10 150 5% B12