Vishay CMF5520M000FKBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2e+07ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CMF5520M000FKBF herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 5 Jahren
Arrow Electronics
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
RESISTOR, METAL FILM,20 MEGOHMS,0.125 W,+/-1%,200 V, AXIAL,100 PPM/C,450 VAC
Mini-Mox FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% 100ppm/C 20MOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2.2e+07ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOF206JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 20000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 22000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOF186JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 18000000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CMF5520M000FKBF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES METAL FILM 20M OHM 1/2W 1% AXIAL
Metal Film Resistors 1/4watt 20Mohms 1%
Resistance:20Mohm; Product Range:Cmf55 Series; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:250V; Resistor Element Type:Metal Film; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: No |Vishay CMF5520M000FKBF.