United Chemi-Con ESMG451ELL680MN35S
Cap Aluminum Lytic 68uF 450V 20% (20 X 35mm) Radial 10mm 370mA 2000h 85°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ESMG451ELL680MN35S herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 11 Jahren
Newark
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-12-27
LTD Date2020-03-31
Verwandte Teile
Wurth Elektronik860021380017
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
68uF 400V ±20% 720mA@10kHz Plugin,D12.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPZ2G680MHD
UPZ Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 68muF 400V
Wurth Elektronik860011381011
Aluminium Electrolytic Capacitor, WCAP-ATG8 Series, 68 F, 20%, 400 V, 18 mm, Radial Leaded
Aluminium Electrolytic Capacitor, Wcap-Atg8 Series, 68 F, 20%, 400 V, 16 Mm, Radial Leaded
NichiconUVK2V680MHD
68uF 350V 卤20% 400mA@120Hz Plugin,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 68UF, 450V, RADIAL; Capacitance:68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:450V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:35mm; Diameter:20mm; Capacitor Mounting:Through Hole
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 68UF, 450V, 20%, RADIAL; Capacitance:68µF; Voltage(DC):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10mm; ESR:-RoHS Compliant: Yes