United Chemi-Con ESMG451ELL470MLP1S
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 265mA 2000h 85°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ESMG451ELL470MLP1S herunter.
United Chemi-Con
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
IHS
element14 APAC
Electro Sonic
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-15.65%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
Verwandte Teile
PanasonicECA2GHG470
47UF 400 V DC ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, NHG SERIES 2000H 16(DIA)X31.5MM
PanasonicECA2VHG470
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 230mA 2000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKMG401ELL470MLN3S
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 250mA 2000h 105°C Bulk
47uF 420V ±20% 360mA@120Hz Plugin,D12.5xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUVR2W470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 450V 47muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
47uF 450V ±20% 220mA@120Hz Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 47UF, 450V, RADIAL; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:450V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:35.5mm; Diameter:16mm; Capacitor Mounting:Through Hole
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF, 450V, 20%, RADIAL; Capacitance:47µF; Voltage(DC):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5mm RoHS Compliant: Yes