United Chemi-Con EMVE500ADA4R7ME55G
4.7uF 50V 20mA@120Hz ±20% SMD, D5xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EMVE500ADA4R7ME55G herunter.
Future Electronics
Newark
element14
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Verwandte Teile
United Chemi-ConEMVE630ADA4R7MF55G
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 63V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 22mA 1000h 105°C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVA630ADA4R7ME55G
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 63V 20% (5 X 5.2mm) SMD 20mA 2000h 85°C Cardboard T/R
United Chemi-ConEMVE350ADA4R7MD55G
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 35V 20%( 4 X 5.2mm) SMD 16mA 1000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEE-HA1V4R7R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEE-HA1H4R7R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-1HA4R7WAR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 50V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 5.2mm) SMD 20mA 1000h 105°C Cardboard T/R
MVE Series 50 V 4.7 uF 105 °C Ø 5 x 5.2 mm SMT Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2121
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 4.7UF 50V 20%, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:4.7µF; Voltage(DC):50V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Range:Alchip MVE Series RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 4.7UF 50V ± 20%, SMD; CAPACITOR ALUM ELEC 4.7UF 50V SMD; Capacitance:4.7µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:50V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:5.2mm; Diameter:5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C