United Chemi-Con EKMH250VSN103MP40T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKMH250VSN103MP40T herunter.
IHS
Datasheet15 SeitenVor 19 Jahren
Electro Sonic
Future Electronics
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Verwandte Teile
United Chemi-ConESMH250VSN103MP40T
United Chemi-ConESMH250VSN103MQ30T
KYOCERA AVXUVK1E103MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 25V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 25V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-HD1E103
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 25V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cornell DubilierSLP103M025A7P3
Cap Aluminum Lytic 10000uF 25V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.06 Ohm 3000mA 3000h 105C
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 10000uF 25V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 0.05 Ohm 2390mA 2000h 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:10000µF; Voltage Rating:25VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; ESR:0.05ohm; Body Height:40mm; Body Diameter:22mm; Lead Spacing:10mm
CAPACITOR ALUM ELEC 10000UF 25V SNAP-IN; Capacitance:10000µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; ESR:0.05ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:40mm; Diameter:22mm; Capacitor Mounting:Through Hole