United Chemi-Con APXA160ARA151MJ80G
Cap Aluminum Polymer 150uF 16V 20% (10 X 7.7mm) SMD 0.026 Ohm 3430mA 2000h 105°C T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con APXA160ARA151MJ80G herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 11 Jahren
United Chemi-Con
Electro Sonic
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+402%
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Cap Aluminum Polymer 150uF 16VDC 20% (10 X 7.7mm) SMD 0.03 Ohm 3200mA 2000h 105C T/R
Wurth Elektronik875105345011
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
United Chemi-ConAPXE160ARA151MH80G
Cap Aluminum Polymer 150uF 16V 20% (8 X 7.7mm) SMD 0.022 Ohm 3150mA 2000h 105°C T/R
Wurth Elektronik875115452004
Cap, 150Uf, 20V, Alu Elec Smd, Polymer Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 875115452004
Cap Aluminum Polymer 150uF 16VDC 20% (10 X 8mm) SMD 0.025 Ohm 3500mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXRHA1C151MCN1GS
Cap Aluminum Polymer 150uF 16VDC 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.022 Ohm 3220mA 2000h 105C T/R
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 4141
PXA Series Ø 10 x 7.7 mm 16 V 150 uF Conductive Polymer Aluminum Capacitor
150¦ÌF 16V ¡À20% 26m¦¸ 15000h@ 105¡ãC 3.43A@ 100 kHz SMD 10.3mm*10.3mm*7.7mm
Super low ESR and long life by using conductive polymer.
United Chemi-Con
Capacitor,150Uf,16Vdc,20-% Tol,20+% Tol
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD