TT Electronics PFC-W0805LF-03-10R0-B
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
Future Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2025-07-01
LTD Date2025-07-01
Verwandte Teile
TE Connectivity2-1625868-7
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity2-1625868-7
TE ConnectivityCPF0805B10RE1
Res Thin Film 0805 10 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Beschreibungen
PFC Series 0805 10 Ohm 250 mW ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 10ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
THIN FILM RESISTOR, 10 OHM, 250mW, 0.1%
0805 Chip Resistor 0.1% 25ppm/C 10Ohm 250mW
RES, 10R, 0.1%, 0.25W, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 10ohm; Product Range: PFC Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +150°C; Resistor Mounting: Surface Mount Device