Texas Instruments SN74F30N
Single 8-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gate 14-PDIP 0 to 70
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Texas Instruments SN74F30N herunter.
Farnell
Datasheet15 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet16 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet15 SeitenVor 13 Jahren
Texas Instruments
Augswan
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.01%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
Stock
40,875
Authorized Distributors
5
Case/Package
PDIP
CDIP
CDIP
Number of Pins
14
Logic Function
NAND
NAND
Number of Circuits
1
Number of Inputs
8
Propagation Delay
5 ns
6 ns
6 ns
Low Level Output Current
1 mA
High Level Output Current
20 mA
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Technische Ressourcen
Evaluierungskits und Referenzdesigns für Texas Instruments SN74F30N anzeigen.
Verwandte Teile
Texas InstrumentsSN74F30NE4
NAND Gate 1-Element 8-IN Bipolar 14-Pin PDIP Tube
Texas InstrumentsSN74F00NE4
6ns TTL 1 2 4 4.5V 5.5V 1mA 2-Input NAND,NAND F -20mA PDIP-14 , 19.3mm*6.35mm*4.57mm
Texas InstrumentsSN74F20NE4
NAND Gate 2-Element 4-IN Bipolar 14-Pin PDIP Tube
NXP SemiconductorsN74F20N,602
NAND Gate, F/FAST Series, 2-Func, 4-Input, TTL, PDIP14
NAND 74ACT20 e0 74ACT logic gate circuit 9ns @ 5V 50pF 18.86mm 24mA 24mA 5.5V
NAND 74ACT10 e0 74ACT logic gate circuit 9ns @ 5V 50pF 4.69mm 24mA 24mA 5.5V
Beschreibungen
Beschreibungen von Texas Instruments SN74F30N, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
5ns@ 5V,50pF TTL 1 8 1 1 4.5V 5.5V 20mA NAND Gate F 1mA PDIP-14 19.3mm*6.35mm*4.57mm
NAND 74F30 EAR99 74F logic gate circuit 5ns @ 5V 50pF 5.08mm 1mA 20mA 2V