Texas Instruments LM4040D20IDBZTG4 .
Fixed voltage, 45-µA, precision micropower shunt voltage reference 3-SOT-23 -40 to 85
Datenblätter und Dokumente
Texas Instruments
Technical Drawing2 SeitenVor 9 Jahren
Official datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Datasheet56 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet61 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet51 SeitenVor 18 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 19 Jahren
Technical Drawing2 SeitenVor 21 Jahren
Farnell
Newark
iiiC
Mouser
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Verwandte Teile
Texas InstrumentsLM4040DIM3X-2.0/NOPB
100-ppm/°C precision micropower shunt voltage reference 3-SOT-23
Texas InstrumentsLM4040DEM3-2.0
Texas InstrumentsLM4040D25IDBZT
Diodes Inc.LM4040D25FTA
EAR99 LM4040 Tape & Reel (TR) 2006 voltage reference device 73muA 2.5V 35muVrms 150ppm/C
Diodes Inc.ZR40401F25TA
EAR99 ZR404 Tape & Reel (TR) 1998 voltage reference device 60muA 2.5V 45muVrms -40C~85C TA
Diodes Inc.LM4040C25FTA
Voltage Reference, Precision Micropower, Shunt - Fixed, 2.5V, SOT-23-3, LM4040 Series
Beschreibungen
V-Ref Precision 2.048V 15mA Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
VOLTAGE REF, SHUNT, 2.048V, SOT-23-3; Voltage Reference Type:Shunt - Fixed; Product Range:LM4040 Series; Reference Voltage:2.048V; Initial Accuracy:1%; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of RoHS Compliant: Yes
VOLTAGE REF, SHUNT, 2.048V, SOT-23-3; Type de référence: Shunt - Fixe; Gamme de produit: Série LM4040; Tension de référence: 2.048V; Exactitude initiale: 1%; Coefficient de température: ± 20ppm/°C; Type de boîtier CI référenc
IC, SM, VOLT REF, 2.048V, 1%; Topology:Shunt; Reference Voltage:2.048V; Temperature Coefficient:150ppm/°C; Voltage Reference Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Base Number:4040; IC Generic Number:4040; Logic Function Number:4040; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SOT-23; Reference Voltage & Age Tolerance:1%; Temperature Coeff. +:150ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance:1%; Voltage Regulator Type:Fixed