Telemecanique XU9M18MA230
Telemecanique Sensors Retroreflective Photoelectric Sensor, Barrel Sensor, 2 m Detection Range
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Telemecanique XU9M18MA230 herunter.
Newark
Datasheet2 SeitenVor 0 Jahren
TME
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.03%
Beschreibungen
Beschreibungen von Telemecanique XU9M18MA230, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
PHOTOELECTRIC SENSOR, 2M, SPST-NO, 240V; Sensing Range Max:2m; Sensing Method:Polarized Retroreflective; Sensor Output:SPST-NO; Product Range:OsiSense XU Series; Connection Method:Cable; Supply Voltage DC Min:24V RoHS Compliant: Yes
TELEMECANIQUE SENSORS XU9M18MA230 Photoelectric Sensor, 13 ft, SPST. More details: Photoelectric Sensor, Shape Tubular, Sensing Method Polarized Retroreflective, Circuit Type Solid State Relay SPST, Operation Mode Dark On, Max. Sensing Distance 13 ft., Power Requirement 24 to 240VAC/DC, Max. Load Current 200mA, Response Time 20 msec, Operating Frequency 25 Hz, Length 0.70 In., Width 0.70 In., Depth 2.20 In., Diameter 18mm, NEMA Rating 4X, IP Rating 67, Body Material Nickel Plated Brass, Electrical Connection 2m Cable, Light Source Red and Yellow LED, Features PMMA Lens