Telemecanique XCNTR2518P16
Switch Limit N.O./N.C. DPST Side Rotary with Roller Lever Screw Clamp 3A 240VAC 250VDC Rotary Screw Mount
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Telemecanique XCNTR2518P16 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 3 Jahren
Newark
Lieferkette
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-06-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Telemecanique XCNTR2518P16, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
limit switch XCNTR - thermoplastic roller lever - 1NC+1NO - slow - M16
Snap Acting/Limit Switch
LIMIT SW, SPST-NC/NO, LEVER, 3A, 240V; Limit Switch Actuator:Roller Lever; Contact Configuration:SPST-NC, SPST-NO; Contact Current AC Max:3A; Contact Voltage AC Max:240V; Operating Force Max:0.1N-m; Product Range:OsiSense XC Series RoHS Compliant: Yes