TE Connectivity V23050-A1110-A533
Electromechanical Relay 3PST-NO/3PST-NC 8A 110VDC 10.08KOhm Through Hole
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity V23050-A1110-A533 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 15 Jahren
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
element14 APAC
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity5-1415019-1
Power Relay 110VDC 8A 5PST-NO/SPST-NC(55mm 16.5mm 16.5mm) THT
TE Connectivity3-1415353-1
Electromechanical Relay 24VDC 480Ohm 8A 3PST-NO/SPST-NC(55x16.5x16.5)mm THT Safety Relay
Electromechanical Relay 24VDC 480Ohm 8A DPST-NO/DPST-NC (55x16.5x16.5)mm THT Safety Relay
PanasonicSFS2-DC24V
Power Relay 24VDC 6A DPST-NO/DPST-NC(40x13x24)mm THT Automotive
PanasonicSFS3-DC12V
Power Relay 12VDC 6A 3PST-NO/SPST-NC(40x13x24)mm THT Automotive
PanasonicSF4D-DC12V
Polarized Safety Relay, 4 Form A 4 Form B, 6A 250VAC 6A 30VDC
Beschreibungen
SR6 Force Guided Power Relay, with 4 types of contact arrangements.
Safety Relay, 6PST, Momentary, 0.011A (Coil), 110VDC (Coil), 1200mW (Coil), DC Input, AC Output, Through Hole-Straight Mount
Power Relay 110VDC 8A 3PST-NO/3PST-NC(55x16.51x16.5)mm THT
TE CONNECTIVITY / SCHRACK V23050-A1110-A533 RELAY, SAFETY, 3PST-NO, NC, 250VAC, 8A
Power Relay, 3Pst-No/Nc, 8A, 250Vac, Th; Contact Configuration:3Pst-No, 3Pst-Nc; Coil Voltage:110Vdc; Contact Current:8A; Product Range:Sr6 Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:250V; Relay Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity 9-1415018-1
SR6A4110 - V23050-A1110-A533 Relay & Contactor Type: Force-Guided Relay Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 3A (NO) + 3B (NC) Contact Current Rating: 8 A Coil Voltage Rating: 110 VDC Force-Guided Relay Monostable 3A (NO) + 3B (NC) 8 A | Force Guided Relay With 6 Contact | Part Number: V23050A1110A533 | Internal Number: 9-1415018-1 | Alias Number: V23050-A1110-A533 | TE Connectivity | SCHRACK