TE Connectivity T9AS5D12-12
Power/Signal Relay, 1 Form C, Spdt, Momentary, 0.083A (Coil), 12Vdc (Coil), 1000Mw (Coil), 20A
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity T9AS5D12-12 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 1 Jahre
Farnell
Upverter
TE Connectivity
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityT90S5D12-12
Relay; 20 A (Contact); 12 VDC (Input); PCB; PC Board; 1 Form C, SPDT; 155 Ohms
Electromechanical Relay 12VDC 180Ohm 25A SPDT(12x11.4x10.3)mm SMD Automotive Relay Automotive
Electromechanical Relay SPDT 35A 12VDC 180Ohm Through Hole
Power Relay 12VDC 35A SPDT(15.5x12.1x13.7)mm THT Automotive
PanasonicACNM5112SAX
Relays 12VDC 225Ohm 30(NO)/15(NC)A SPDT(15.5x14.8x15.1)mm SMD Middle Load Relay Automotive
Schneider ElectricW9AS5D22-12
General Purpose Relays SPDT MINATURE 12V
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity T9AS5D12-12, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Relay, T9A Series, Power, Non Latching, SPDT, 12 VDC, 30 A
TE Connectivity 3-1393210-3 Relay SPDT PC Mount 12VDC General Purpose
Electromechanical Relay 12VDC 144Ohm 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51x27.43x20.4)mm THT Industrial Relay
AgCdO 12V 20A SPDT (1 Form C) Plugin,27.4x32.5mm Power Relays ROHS
Relay, Spdt, 240Vac, 28Vdc, 30A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:30A; Product Range:T9A Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240Vac; Relay Terminals:Solder; Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity T9AS5D12-12
T9AS5D12-12 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 1 Form C SPDT-CO | PCB Power Relay: 30 Amp & Monostable Dc | Part Number: T9AS5D12-12 | Internal Number: 3-1393210-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield