TE Connectivity RLP73K2AR68JTD
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity RLP73K2AR68JTD herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 1 Jahre
TE Connectivity
Electro Sonic
Master Electronics
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityRL73K2BR68JTD
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP6-1622825-3
SMD Current Sense Resistors, RL73 Series, 0.68 ohm, 125 mW, - 5%, 1.11 V, 0805 [2012 Metric]
PanasonicERJ-6RQJR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.125W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6DQJR68V
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R68L
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity RLP73K2AR68JTD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Smd Current Sense Resistors, Rl73 Series, 0.68 Ohm, 250 Mw, - 5%, 0805 [2012 Metric] |Cgs Te Connectivity RLP73K2AR68JTD
RESISTOR, R68, 200PPM, 0.25W; Resistance:0.68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Mounting:SMD
RLP73K 2A R68 5% 5K RL Resistance Value: .68 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Low Ohmic Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 0.68 Ω Thick Film Low Ohmic Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73K2AR68JTD | Internal Number: 2-2176054-8 | TE Connectivity | CGS