TE Connectivity PB6B2FM3M1CAL00S500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity PB6B2FM3M1CAL00S500 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 1 Jahre
Electro Sonic
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-89.23%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Introduction Date2018-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Beschreibungen
Standard PB6 Red Panel Mount Front Pushbutton Switch 125mA AC 200mA DC 125V -30C~85C
Off-Mom SPST-NO -13.60(Dia) 1000000Cycles 50V 125V 500000Cycles 125mA(AC),200mA(DC)
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Flush Button 400mA 125VAC 50VDC Solder Lug Panel Mount Loose Piece
PB SWITCH, SPST, 0.4A, 32V, WIRE LEADED; Switch Operation: Off-(On); Pushbutton Actuator Style: Flat; Contact Configuration: SPST-NO; Product Range: PB6 Series; Switch Terminals: Wire Leaded; IP Rating: IP68; Contact Current Max: 400mA; Contact Voltage AC Nom: 32V; Contact Voltage DC Nom: -; SVHC: Lead (27-Jun-2018); Actuator / Cap Colour: Red; Contact Current AC Max: 400mA; Contact Current DC Max: 200mA; Contact Voltage VAC: 32V; Contact Voltage VDC: 50V; Illumination Colour: Non-illuminated; Panel Cutout Diameter: 13.6mm; Pushbutton Switch Type: Industrial; Switch Mounting: Panel
PB OFF/ON FC RED M1 TERM IP68 500MM L Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB6B2FM3M1CAL00S500 | Internal Number: 2329384-2 | TE Connectivity | ALCOSWITCH