TE Connectivity PB6B2FM2M1CAL06Y500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity PB6B2FM2M1CAL06Y500 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 1 Jahre
Electro Sonic
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Introduction Date2018-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Beschreibungen
Switch, Pushbutton, Flat Cap With Led, Flying Leads With Heat Shrink
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Wire Leaded Panel Mount Loose
Pb Sw, Spst, 0.4A, 32V, Grn, Wire Leaded; Product Range:Pb6 Series; Panel Cutout Diameter:13.6Mm; Contact Configuration:Spst; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Flat; Actuator/Cap Colour:Black; Ip Rating:Ip68 Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2FM2M1CAL06Y500