TE Connectivity PB6B2FM2M1CAL00Y500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity PB6B2FM2M1CAL00Y500 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 1 Jahre
Electro Sonic
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Introduction Date2018-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Beschreibungen
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Wire Leaded Panel Mount Loose
Pb Switch, Spst, 0.4A, 32V, Wire Leaded; Product Range:Pb6 Series; Panel Cutout Diameter:13.6Mm; Contact Configuration:Spst; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Flat; Actuator/Cap Colour:Black; Ip Rating:Ip68 Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2FM2M1CAL00Y500
PN OFF/ON FC BLK M1 TERM IP68 500MM LHS Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB6B2FM2M1CAL00Y500 | Internal Number: 2329386-1 | TE Connectivity | ALCOSWITCH