TE Connectivity PB6B2FM2M1CAL00S500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity PB6B2FM2M1CAL00S500 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 1 Jahre
Electro Sonic
TE Connectivity
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2020-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Beschreibungen
Pushbutton Switch SPST-NO Standard Panel Mount, Front
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Round Button Momentary Contact 125VAC 50VDC Wire Leaded Panel Mount Loose
Pb Switch, Spst, 0.4A, 32V, Wire Leaded; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Flat; Contact Configuration:Spst-No; Product Range:Pb6 Series; Switch Terminals:Wire Leaded; Ip Rating:Ip68; Contact Current Max:400Ma; Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2FM2M1CAL00S500
PB OFF/ON FC BLK M1 TERM IP68 500MM L Push Button Switch Product Type: General Purpose Push Button Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded General Purpose Push Button Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: PB6B2FM2M1CAL00S500 | Internal Number: 2329384-1 | TE Connectivity | ALCOSWITCH