TE Connectivity KRPA-11DG-125
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 12Vdc (Coil), 1200Mw (Coil), 10A (Contact), Dc
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity KRPA-11DG-125 herunter.
element14 APAC
Datasheet3 SeitenVor 10 Jahren
Master Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-38.35%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityKUP-11D15-110
Electromechanical Relay DPDT 10A 110VDC 10KOhm Plain Case
TE ConnectivityKRPA-11DN-110
Electromechanical Relay 110VDC 10KOhm 10A DPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
TE Connectivity / AMP5-1393090-3
Electromechanical Relay 110VDC 10KOhm 20A DPDT(35.5x35.6x57)mm Plug-In General Purpose Relay
Power Relay 110VDC 10A DPDT(20.8x27.2x35.4)mm THT Automotive
PanasonicHL2-L-DC110V
HL2 Relay (Plug-in w/ indicator) discontinued
Relays 100/110VDC 10KOhm 7A DPDT(27.2mm 20.8mm 35.2mm) Plug-In General Purpose Relay
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity KRPA-11DG-125, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Relay, Dpdt, 240Vac, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:125Vdc; Contact Current:10A; Product Range:Krpa Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KRPA-11DG-125
KRPA-11DG-125=KRPA Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, DC Coil Power Rating Class: 1000 – 1500 mW Coil Power Rating DC: 1200 mW Coil Resistance: 120 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 1000 – 1500 mW 1200 mW | Power Relays: Miniature & PCB & Or Industrial | Part Number: KRPA-11DG-125 | Internal Number: 4-1393104-4 | TE Connectivity