TE Connectivity KCS03X024EAAA
Electromechanical Relay 28VDC 126Ohm 600A SPST-NO-DM Bottom Mount Contactor Relay
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity KCS03X024EAAA herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 1 Jahre
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.75
Introduction Date2025-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP1618408-4
Contactors - Electromechanical KCS03X012EAAA=CONTACTOR, CURRENT SENSE
TE Connectivity5-1618388-8
RELAY, INDUSTRIAL, SPST, STUD, 500A, 48VDC, PANEL MOUNT, LEV200 SERIES
TE Connectivity5-1618388-8
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity KCS03X024EAAA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power/Signal Relay, 1 Form X, SPST-NO-DM, Momentary, 28VDC (Coil), 600A (Contact), 600VDC (Contact), DC Input, Panel Mount
CONTACTOR, SPST-NO, 24V, PANEL; Load Current Inductive:-; Relay Mounting:Panel; Operating Voltage:600VDC; Contact Configuration:SPST-NO; No. of Poles:1 Pole; Switching Power AC3:-; Switching Current AC1:-; Coil Voltage VAC Nom:-; Coil Voltage VDC Nom:24V; Switching Power AC1:-; Load Current Resistive:-; Switching Current AC3:-; Product Range:KILOVAC KCS03 Series; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)
KCS03X024EAAA=CONTACTOR, CURRENT SENSE DC Contactor Contact Arrangement: 1 Form X, SPST-NO DM Wire Size: 22 AWG DC Contactor Contact Current Rating: 600 A Coil Voltage (Max): 28 VDC DC Contactor Coil Resistance: 126 Ω Dc Contactors For Mil-Aero Application | 1 Form X, SPST-NO DM 22 AWG 600 A 28 VDC | Part Number: KCS03X024EAAA | Internal Number: 1618408-5 | TE Connectivity