TE Connectivity HDP24-24-31PE-L017
DEUTSCH HDP24-24-31PE-L017 Circular Connector, HDP20 Series, Jam Nut Receptacle, 31 Contacts
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity HDP24-24-31PE-L017 herunter.
Datasheet6 SeitenVor 1 Jahre
JRH Electronics
Sager Electronics
TE Connectivity
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Introduction Date2009-01-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
Plastic in line receptacle, with cable gland backshell, for 23 male contacts, IP68/69K
Plastic in line receptacle, with cable gland backshell, for 23 female contacts, IP68/69K
Female jam nut receptacle IP68/69K, 48 h salt spray | Souriau-Sunbank by Eaton UT071823SH6
ITT / Cannon192926-0480
Circular Connector, 28 Contact(s), Polyamide, Male, Solder Terminal, Receptacle
Conn Heavy-Duty Circular PIN 37 POS Crimp ST Flange Mount 37 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3101A24-28P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 24 POS Solder ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 22 POS Crimp ST Wall Mount 22 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 22 POS Crimp ST Jam Nut 22 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Receptacle, Jam Nut, Hdp, 31 Position, Pin; Rango De Producto:Serie Hdp20; Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Posiciones:31; Contacto, Género:Pin; Conector, Montaje:Montaje De Cable; Disposición De Insercción:24-31 |Deutsch Te Connectivity HDP24-24-31PE-L017
REC, 31P, BLK, E, RNG, 16, P Nominal Voltage Architecture: 12 V 48 V 24 V Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Panel Mating Pin Diameter: 1.6 mm Mating Pin Diameter: .063 in Deutsch Hdp20 Housing | 12 V Housing for Male Terminals | Part Number: HDP24-24-31PE-L017 | Internal Number: HDP24-24-31PE-L017 | Alias Number: ZPF000000000131139 | 1.6 mm | TE Connectivity | DEUTSCH