TE Connectivity FN3288HVIT-40-33-C43-R60
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 40A 760VAC Terminal Block Flange Mount
Datenblätter und Dokumente
Farnell
Datasheet9 SeitenVor 0 Jahren
Master Electronics
Lieferkette
Country of OriginHungary
Introduction Date2018-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Beschreibungen
FILTER 3-PH EMC/RFI SLIM BOOK 690VAC 40A TERM 33 CY 3.0UF FN 3288 SERIES
Power Line Filters 3 Phase Slim Book Style High Performance IT Line Filter 690VAC, 40A, STB Terminal 33, Cy 3.0uF
FN3288HVIT-40-33-C43-R60, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Three Phase EMI Filter, 305V, 60HzHz
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 40A, 760VAC;
LINE FILTER 760VAC 40A CHASS MNT
Power Line Filter, 3 Phase, 40A, 760Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:760Vac; Current Rating:40A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:3 Phase Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3288HVIT-40-33-C43-R60