TE Connectivity FN3288-16-44-C26-R65
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 16A 760VAC Terminal Block Flange Mount
Production
HerstellerseiteDatenblatt
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet9 SeitenVor 0 Jahren
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-82.14%
Lieferkette
Country of OriginHungary
Introduction Date2019-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Beschreibungen
Power Line Filters 3 Phase Slim Book Style High Performance Line Filter 480VAC, 16A, STB Terminal 44, Cy 1.5uF
AC FILTER 3-PH INVERTER/PDS MULTI-STAGE EMC/RFI 16A IP20 FN 258 SERIES
FN3288-16-44-C26-R65, TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Three Phase EMI Filter, 305V, 60HzHz
POWER LINE FILTER 3-PH 16A FLANGE-MNT
LINE FILTER 530V/305VAC 16A CHAS
Power Line Filter, 3 Phase, 16A, Tb; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:530Vac; Current Rating:16A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Type:3 Phase Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3288-16-44-C26-R65
FN3288-16-44-C26-R65 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 16 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3288-16-44-C26-R65 | Internal Number: 818016-SF | FN3288-16-44-C26-R65 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 530 VAC 3-Phase Filters & Fn3288 Compact High-Performance Emc/rfi Filter For Inverters And Drive System | 16 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part# FN3288-16-44-C26-R65 | Schaffner