TE Connectivity FN2660-20-05-C0909
Power Line Filters IEC Single phase filter 1HU 20 A, fast-on connectors, 4.4nF
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity FN2660-20-05-C0909 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 0 Jahren
JRH Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Introduction Date2022-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Beschreibungen
Single Phase EMI Filter, 250V, 60HzHz
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
FN2660-20-05-C0909 Current Rating (Max): 20 A Filtering Requirements: Unfiltered Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 350 µA Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 200 µA 20 A Unfiltered 350 µA FASTON | TE Connectivity |