TE Connectivity FN258-30-07
Power Line Filter 3-Phase 0Hz to 60Hz 30A 480VAC Terminal Block/Wire Lead Flange Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity FN258-30-07 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 4 Jahren
Newark
Master Electronics
Arrow Electronics
3-Monats-Trend:
+16.67%
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity FN258-30-07, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FILTER AC INVERTER/PDS MULTI-STAGE EMC/RFI 3 PH OP-V 480/277VAC CURR 30A IP20
Three Phase EMI Filter, 480V, 60HzHz
FN258-30-07, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
3 Phase Book Style Filter 480VAC,
Power Line Filters FN258-30/07
FILTER 3 PH CHASSIS 30AMP WIRE
Rfi Power Line Filter, 30A, 24.2Ma; Voltage Rating:480Vac; Current Rating:30A; Product Range:Fn 258 Series; Capacitance:6.6Μf; Filter Terminals:Wire Leaded; Filter Type:Emi, Rfi; Inductance:2Mh; Inductance Min:2Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN258-30/07
Mains filter Dimensions L x W x H: 335 x 150 x 60 mm Application class: M5 Connection cross-section: AWG 10 Test voltage: 2800 VDC, 2 sec Weight: 1.8 kg IEC-climate category: 25/100/21 Phases: 3-Phase Protection rating: IP20 Termination type: Input: Safety Terminal; Output: Insulated Stranded Wire Attenuation @ 10 MHz: 48 dB Attenuation @ 150 MHz: 65 dB Capacitor CY (line to ground): 1.5 µF Number of Inductors L1: 1 Rated Inductance L1: 2 mH Rated voltage: 480 VAC Test voltage (line to ground): 2900 VDC