TE Connectivity FN2500-20-08-C13
Emc/emi Filter, 1 Phase, 277 VAC / 400 VDC, M4 Screw, 20A, FN2500 Series
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity FN2500-20-08-C13 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 0 Jahren
JRH Electronics
3-Monats-Trend:
-3.95%
Lieferkette
Introduction Date2021-11-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Beschreibungen
Power Line Filters 20A 10nF M4 Screws, Low Profile, EMC/EMI Filter
Single phase filter 1HU 20 A threaded bolt connec
Single Phase EMI Filter, 277V, 0-60HzHz
LINE FILT 400VDC 277VAC 20A CHAS
Power Line Filter, 1-Ph, 20A, 277Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:277Vac; Current Rating:20A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Screw; Filter Output Terminals:Screw Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2500-20-08-C13
FN2500-20-08-C13 Current Rating: 20 A Input Termination Type: Threaded Stud Output Termination Type: Threaded Stud Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): .45 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .87 mA Single Phase Filters Fn2500 & Low Profile High Performance Emc/rfi Filter | 20 A Threaded Stud .45 mA | Part Number: FN2500-20-08-C13 | Internal Number: 821789-SF | TE Connectivity | Schaffner