TE Connectivity FN2450B-20-61
Power Line Filter EMI/EMC 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Terminal Block Chassis Mount Medical
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity FN2450B-20-61 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 0 Jahren
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Introduction Date2010-03-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity FN2450B-20-61, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Mains filter Dimensions L x W x H: 103 x 51 x 41 mm Temperature range: -25 ... 100 °C DIN installation: No IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Screw Connector, M4 Attenuation @ 10 MHz: 50 dB Attenuation @ 150 MHz: 20 dB Rated voltage: 250 VAC Resistance: 1 MOhm
Power Line Filter, Emi, 20A, Screw; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:20A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Terminals:Screw Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2450B-20-61
FN2450B-20-61 Current Rating: 20 A Input Termination Type: Ring Terminal Output Termination Type: Ring Terminal Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2450 & Safe And Ergonomic Emc/rfi Filter With Very Low Leakage Current | 20 A Ring Terminal 0 mA | Part Number: FN2450B-20-61 | Internal Number: 810022-SF | FN2450B-20-61 Current Rating: 20 A Input Termination Type: Ring Terminal Output Termination Type: Ring Terminal Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2450 & Safe And Ergonomic Emc/rfi Filter With Very Low Leakage Current | 20 A Ring Terminal 0 mA | Part# FN2450B-20-61 | Schaffner